Hadise'nin kıyafeti modacıların tepkisini çekti.

2009-05-13 23:26:00

Hadise'nin Moskova'da yapılan 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda giydiği kıyafet, modacıları memnun etmedi.Vural Gökçaylı, bu seçime "Tasarım bile değil. Dansöz elbisesinin dejenere olmuş şekli" diye tepki gösterdi.

Hadise'nin Gizia markalı Eurovision kostümü olay yarattı. Milano getirtilen özel kumaştan iki parça olarak hazırlanan, kenarları altın ve Swarovski taşlarla süslü kırmızı kıyafet, modacılardan geçer not alamadı. "Geleceğin Göbek Dansçısı" adı verilen kostüme getirilen eleştiriler son derece sert oldu.

Hadise'nin menajeri Süheyl Atay, önceki gün NTV'de Can Dündar'ın sunduğu "Canlı Gaste" programına telefonla bağlanarak kıyafetin Hadise'nin kendi seçimi olmadığını belirtti. Atay, "Kıyafet Hadise'nin kendi seçimi değil. Kıyafeti Gizia hazırladı. Fakat Gizia'ya kıyafetin tasarımında ve yapılmasında Belçika'daki stilisti Mahmut Karadağ yol gösterdi, fikirler verdi. Sonunda bu kıyafet ortaya çıktı" diye konuştu. Can Dündar, Hadise'nin yılbaşı gecesi TRT ekranındaki kıyafetine nazaran bu kıyafetinin biraz oryantal bulunduğuna değinince Atay, "Her eleştiriye son derece saygı duyarım. Kıyafetle ilgili seçim başka türlü bir şey olsaydı da eleştirilebilirdi. O da beklenti ile alakalı. Yılbaşında ne giyecek diye beklenirken o kadar basit bir kıyafetti ki o beklentileri fazlasıyla karşıladı. Farklı bir sempati yarattı. Burada Hadise'nin tercihi şu oldu, kendisinin sahnede dans etmesi nedeniyle rahat dans edebileceği bir kıyafet olması tercih edildi. Kıyafetin en azından bu fikri Hadise tarafından verildi. Sanatçının artistik tercihidir, o konuda çok da fazla yorum yapmak gerekmiyor" dedi.

MODACI GÖRÜŞÜ

Vural Gökçaylı: Keşke kotuyla çıksaydı
Üstünde konuşmaya bile değmeyecek bir tasarım. Hatta tasarım bile değil! Dansöz elbisesinin dejenere olmuş şekli. Ne rengi ne de kumaşı hoş. Hadise'nin vücudu nefis, bacakları güzel, vücudunu da iyi kullanıyor. Daha önce birçok kez kendisini kot şortuyla gördüm. İnanın o kot şortuyla çıksa bile daha güzel olurdu. Bu kıyafeti hiç beğendim.

Cengiz Abazaoğlu:Yoruma gerek yok
Bu tip uluslararası yarışma ortamlarında hem ses hem müzik hem de görsellik önem taşır. Ses, müzik iyi ama kıyafet için yoruma bile gerek yok. Görüntü ortada... Umarım final gecesi bu görüntüyü unutturur da başarısıyla göğsümüzü kabartır.

Bahar Korçan:Kim giyse kilolu gösterir
Tek kelimeyle beğenmedim. Sebebine gelince... Hadise Hanım'ı yakından da gördüm. Kendisi bu kıyafette görüldüğü kadar kilolu değil. Ama kıyafet öylesine yanlış ki, kim giyse problemli gözükür. Şarkının tınısında alaturka motifler olabilir de niye kıyafet detaylarında bu ısrarı görüyoruz? Keşke daha yalın bir duruş sergileseydi.

Nedret Taciroğlu:Daha özenli olmalıydı
Bence Hadise dünya çapında yıldız olabilecek bir şarkıcı... Türkiye ondan daha fazlasını bekliyor. Madem bu yetenekte bir şarkıcı böylesi önemli bir organizasyonda sahne alıyor, çok daha özel bir çalışma yapılması gerekirdi diye düşünüyorum.

Dilek Hanif:Hem Hadise hem Türkiye adına üzüldüm
İnsanları eleştirmekten hİç hoşlanmıyorum ama üzüldüm kıyafeti görünce. Çok daha hoş gidebilirdi çünkü. Sonuçta orada Türkiye'yi temsil edecek. Hem kendine daha uygun, hem de Türkiye'yi daha iyi temsil edebilecek bir kıyafet olabilirdi. Kıyafeti görünce hem onun için hem de Türkiye'nin adına üzüldüm. İnşallah bu yorumlarımız başarısını etkilemez.

 

kelebek - Hürriyet


0
0
0
Yorum Yaz